PARTNERZY

Wielkopolski Park Narodowy 

Wielkopolski Park Narodowy utworzony został na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 1957 roku, a jego granice objęły powierzchnię 9600 ha, z czego pod zarządem Parku znalazło się ok. 5100 ha. W 1996 roku nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie WPN zmienia jego powierzchnię na 7584 ha oraz tworzy wokół Parku strefę ochronną tzw. otulinę, której powierzchnia razem z terenem Parku wynosi 14 840 ha. Z Parku zostają wyłączone tereny miejskie Puszczykowa, Mosiny oraz Stęszewa. Wielkopolski Park Narodowy leży ok. 15 km na południe od Poznania.

zobacz stronę www

 

Powiat Poznański 

Powiat poznański stanowi lokalną wspólnotę samorządową tworzoną przez mieszkańców 17 gmin otaczających Poznań: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne.

W ramach współpracy z Powiatem Poznańskim oraz Towarzystwem Animatorów Rekreacji i Sportu w Puszczykowie, w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego, przeprowadziliśmy dwie edycje (w 2009 r. i 2010 r.) „Rajdu po zdrowie w Mikroregionie„.

zobacz stronę www

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu 

WFOŚiGW w Poznaniu jest regionalną instytucją finansów publicznych wspomagającą organizacyjnie i finansowo inwestorów w pozyskiwaniu środków unijnych. Wspiera także edukację ekologiczną, badania naukowe i wydawnictwa popularyzujące ochronę przyrody.

W ramach współpracy, w 2009 roku pozyskaliśmy środki finansowe z WFOŚiGW w Poznaniu na realizację dwóch projektów edukacyjnych:

„Stymulowanie zachowań przyjaznych środowisku” oraz „Ochrona kasztanowców w gminach Mikroregionu WPN – etap I”

zobacz stronę www